Bezpečnostné sklo | IZOGLOBAL, s.r.o.

Bezpečnostné sklá slúžia na ochranu osôb a majetku pred zranením rozbitým sklom, na ochranu pred hodenými predmetmi, násilným útokom alebo zbraňami. Obyčajné sklo sa po rozbití rozbije na viacero dlhých, špicatých a ostrých úlomkov, ktoré môžu spôsobiť vážne až smrteľné rezné poranenia. Bezpečnostné sklá sa rozdeľujú podľa toho, ako sa rozpadnú po rozbití a podľa druhu použitia v zmysle bezpečnostných predpisov. V našej ponuke máme lepené bezpečnostné sklá (VSG/LBS) a tepelne tvrdené bezpečnostné sklá (ESG).


Lepené bezpečnostné sklo (VSG/LBS)


Bezpečnostné výplne z vrstveného skla VSG sa skladajú minimálne z dvoch sklenených tabúľ rôznej sily, ktoré vzájomne spojené celým svojím povrchom medzivrstvou. Ako medzivrstvu možno použiť polyvinylbutyralové (PVB) fólie alebo fólie z etylenvinylacetátu (EVA). Bezpečnostné výplne z vrstveného skla poskytujú väčšiu počiatočnú odolnosť voči namáhaniu než obyčajné sklo float. Pri rozbití zostávajú jednotlivé úlomky skla vcelku a sú držané medziskelné fóliou. U vrstvených skiel používame špeciálne značenie, ktoré nám udáva silu sklenených tabúľ, ich počet a silu medziskelnej fólie (napr. pod označením VSG 44.1 sa skrýva vrstvené sklo zložené z dvoch skiel float 4 mm a medziskelnej fólie o sile 0,38 mm). V určitých prípadoch je nutné použitie vrstveného skla pozostávajúceho z niekoľkých tabúľ tepelne tvrdeného skla (napr. pochôdzne sklo, schodiská, sklenené zábradlia, svetlíky atď). Vo všetkých prípadoch použitia bezpečnostnej výplne je miera bezpečnosti závislá na kvalite rámovej konštrukcie. Sila sklenenej tabule / tabúľ by mala byť navrhnutá s ohľadom na skutočnú veľkosť a zaťaženie konštrukcie. Sklo máme skladom v čírom a matovanom prevedení.

VSG 33.1   VSG 33.1_prasklina   VSG 33.1_mat


Tepelne tvrdené bezpečnostné sklo (ESG)


Bezpečnostné výplne z tepelne tvrdeného skla sa po rozbití rozpadnú na mnoho malých neostrých úlomkov a tým sa zamedzí vážnym zraneniam osôb. tepelne tvrdené sklo je 6x tvrdšie ako obyčajné sklo float.
Naša firma dodáva ESG sklá všetkých typov a hrúbok plochého číreho a farbeného skla v hmote a niektorých ornamentov.
Kalené sklo sa po zakalení nedá nijako opracovať, rezať ani vŕtať. Všetky tieto operácie ja nutné urobiť pre kalením.